Lila Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri

Outlook Express 2010 Kurulumu

1- Outlook 2010’u açınız. Eğer Outlook 2010’da herhangi bir posta hesabı kurulu değil ise aşağıdaki gibi bir ekran çıktısı ile karşılaşacağız. İleri simgesine basarak ilerliyoruz ve burada “Evet” seçeneğini işaretledikten sonra “İleri” simgesine basıyoruz. Karşılaştığımız bu pencerede “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini işaretliyoruz ve “İleri” simgesine basıyoruz.
2- Açılan pencerede “Internet E-posta ” seçeneğini işaretliyoruz ve “İleri” simgesine basıyoruz

3- Gerekli bilgileri aşağıdaki kriterlere göre dolduruyoruz.

Kullanıcı Bilgileri Adınız: Adınızın gönderdiğiniz mesajlarda gönderen kısmında nasıl gözükmesini istiyorsanız o şekilde yazın.

E-posta Adresi: E-posta adresinizi yazınız (Örn: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir )

Sunucu Bilgileri: Gelen Posta Sunucusu (POP3): posta.domain.com (Örn: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir )

Giden Posta Sunucusu(SMTP): smtp.domain.com (Örn: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir )

Oturum Açma Bilgileri Kullanıcı Adı: Kullanıcı adınızı yazınız(@domain.com icermelidir) (Örn: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir )

Şifre: Şifrenizi giriniz Bu bilgileri girdikten sonra “Diğer Ayarlar” simgesine basarak devam ediyoruz.

4- Açılan pencere “Giden Sunucusu” seçeneğini ile birlikte “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğinide işaretliyoruz.Son olarak ”Tamam” imgesine basarak bu ekrandan çıkıyoruz.
5- Gelişmiş sekmesinden Gelen Sunucu (Pop3) "110" ve Giden sunucu (Smtp) "2626" olarak değiştirilir.
6- Son olarak “İleri” imgesine basıyoruz ve kurulumu tamamlıyoruz. Eğer kurulumu doğrulamak istiyorsak “İleri düğmesini tıklatarak Hesap Ayarlarını sınayın” seçeneğini işaretleyip “İleri” simgesine basabiliriz.
7- Resimdeki gibi “Tüm sınamalar başarıyla tamamlandı” mesajını aldıktan sonra kurulumu bitiriyoruz.